What is a pdf document?

2023-11-06

Úvod pdf

Pdf je přenosný formát dokumentů pro spolehlivé předkládání a výměnu dokumentů bez ohledu na software, hardware nebo operační systém. Jinými slovy, soubory pdf jsou běžné jak v operačních systémech windows, tak v operačních systémech apple mac.

Význam pdf

Pdf je formát souborů vyvinutý společností adobe systems pro výměnu souborů způsobem nezávislým na aplikačních programech, operačních systémech a hardwaru. Pdf soubory jsou založeny na postscript language image model, which can ensure accurate color and accurate printing effect on any printer, i. E. pdf bude věrně reprodukovat každý charakter, barvu a obrázek originálu.

Proces vývoje

Formát souborů pdf byl vyvinut na počátku devadesátých let jako metoda sdílení, která může zahrnovat formáty souborů a zabudované obrázky a může být ovládána v rámci platforem. I když příjemci na zcela odlišných počítačových platformách nemusí mít relevantní nebo sdílené aplikační softwarové rozhraní k použití, v prvních několika letech, kdy se dosud nevyskytoval světový web a html text, byl pdf velmi populární mezi technologickými technologiemi pro publikování ploch.

Zpočátku byl pdf považován pouze za formát náhledu stránky, nikoliv za formát výroby. Trh se však tak necítil a tržní očekávání přesunuly pozornost tohoto formátu, čímž se změnil i výrobek. Řada čtenářů elektronických knih zaplaví domácí i zahraniční trh a v mnoha oblastech nahradila papírované médium.

Hlavní účinky

Pdf soubory používají průmyslové standardní kompresní algoritmy, obvykle menší než postscript soubory, snadné přenášení a ukládání, je nezávislé na stránkách, pdf soubor obsahuje jednu nebo více "stránek", you can handle each page separately, especially suitable for multi-processor systems work, it is because of the advantages of pdf files, Postupně se stala novou oblíbenou v publikačním průmyslu a poskytla lidem větší pohodlí.