Kokie yra pdf dokumentų privalumai ir trūkumai? Kada turėčiau naudoti pdf dokumentus

2023-11-10

Pdf dokumentas yra vienas iš mūsų dažniausiai naudojamas biuro failo formatas, šis elektroninis dokumentas formatas yra labai populiarus. Dažnai naudojamas failų perdavimui. Ar žinote konkrečių pdf failų privalumų ir trūkumų? Jei nežinote, tada jūs galite mokytis kartu.

Pdf dokumentų privalumai:

1. stiprus cross-platform: pdf failus galima atidaryti ir peržiūrėti bet operacinėje sistemoje ir bet kuriame įrenginyje, įskaitant kompiuterius, išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius. Taip yra todėl, kad pdf failo formatas yra tas pats, o failo formatas ir turinys nebus paveikti skirtingų operacinių sistemų ar programinės įrangos.

2. failų vientisumas: pdf failus galima užšifruoti ir pasirašyti, kad būtų užtikrintas failo saugumas ir vientisumas. Be to, pdf failus taip pat galima nustatyti tik skaitant, kad kiti negalėtų pakeisti failo.

3. failų suspaudimas: pdf failus galima suspausti, todėl galite sutaupyti vietos ir atsisiųsti laiką. Suspausto pdf failo kokybė neturi įtakos, nes failo formatas išlieka tas pats.

4. geras spausdinimo efektas: pdf failai išlaiko originalaus dokumento spausdinimo efektą, įskaitant šriftus, spalvas, vaizdus ir išdėstymą. Todėl pdf failai labiau tinka spausdinti ir publikuoti.

Pdf dokumentų trūkumai:

1. sunku redaguoti: pdf failus nėra taip lengva redaguoti ir modifikuoti, kaip "microsoft word" ar kita teksto redagavimo programinė įranga. Jei jums reikia redaguoti pdf failus, jums reikia naudoti profesionalų pdf redagavimo programinę įrangą, arba konvertuoti pdf dokumentus į kitus formatus redagavimo.

Netinka teksto apdorojimui: tekstą pdf failuose nėra taip lengva apdoroti kaip žodį ar kitą teksto redagavimo programinę įrangą. Jei jums reikia kopijuoti, įklijuoti ar ieškoti teksto pdf, jums gali tekti konvertuoti jį naudojant ocr technologija.

Netinka visų tipų dokumentams: nors pdf failai tinka spausdinti ir publikuoti, jie netinka visų tipų dokumentams. Pavyzdžiui, dokumentai, kuriuose yra sudėtingų diagramų ir grafikų, gali nebūti gerai pateikiami pdf.

Apibendrinant, pdf dokumentai turi stiprios tarpplatformos, failų vientisumo, failų suspaudimo ir spausdinimo privalumų, tačiau taip pat yra trūkumų, tokių kaip redagavimo sunkumai, netinka teksto apdorojimui ir netinka visų tipų dokumentams.