Koks skirtumas tarp pdf dokumentų ir word dokumentų?

2023-11-06

Pdf ir word šiuo metu yra du įprasti dokumentų formatai kompiuteriuose, ir tarp jų yra didelis skirtumas. Pažvelkime į juos išsamiai.

Pdf dokumento apžvalga

Pdf yra formatas, kuris palengvina failų dalijimąsi ir spausdinimą ir iš pradžių buvo įvestas „ adobe “. Pdf failus galima rodyti vienodai skirtingose operacinėse sistemose ir programinės įrangos platformose, o formatas panašus į popierinius dokumentus. Šio formato privalumas yra tas, kad jis išsaugo originalaus dokumento stilių ir struktūrą, tuo pačiu turint aukštą saugumo laipsnį.

Word dokumento apžvalga

„ Microsoft corporation “„ word“ dokumentas yra vienas iš labiausiai paplitusių dokumentų formatų. Jis turi redagavimo ir formatavimo privalumų, o vartotojai gali redaguoti, projektuoti, įvesti ir kitas dokumento operacijas. Dėl to „ word “dokumentai puikiai tvarko tekstą ir lenteles.

Pagrindiniai skirtumai tarp pdf ir word

Didžiausias skirtumas tarp pdf ir word yra failo formatas ir funkcija. Pažvelkime iš arčiau į pagrindinius 3 skirtumus:

1. failo formatas yra skirtingas

Pdf yra neredaguojamas formatas, o žodis yra redaguojamas formatas. Word dokumente vartotojai gali redaguoti, kopijuoti ir įklijuoti turinį. Tačiau pdf failų negalima redaguoti ir jų negalima modifikuoti vieną kartą.

2. skirtingos funkcijos

Priešingai, pdf failus galima skaitmeniniu būdu pasirašyti ir juos galima pasiekti tik naudojant protokolo slaptažodžius su dideliu saugumu. Kita vertus, „ word “dokumentai turi daug kitų tipų redagavimo funkcijų, tokių kaip tabuliacija, rankomis pieštų grafikų eskizas ir hipersaitų pridėjimas. „ Word “taip pat gali įterpti daugialypės terpės failus, foninius vaizdus ir nustatyti paraštes.

3. taikoma aplinka skiriasi

Pdf failai yra patogūs vartotojams peržiūrėti ir spausdinti internete, nes jie nėra apriboti jokia konkrečia operacine sistema ar programinės įrangos platforma. Kita vertus, „ word “dokumentai puikiai tvarko tekstą ir lenteles, todėl juos geriau efektyviai komponuoja, redaguoja ir formatuoja didelius teksto kiekius.

Santrauka

Tai yra pagrindiniai skirtumai tarp pdf ir word. Mes galime pasirinkti, kurį dokumento formatą naudoti pagal mūsų poreikius. Jei reikia spausdinti ir bendrinti failus, tada pdf failai yra tinkamesni; jei jums reikia redaguoti dokumentus ar apdoroti didelius teksto kiekius, tada word dokumentai yra labiau praktiški.