Jak edytować i modyfikować pliki pdf?

2023-11-08

Plik PDF(Portable Document Format) jest powszechnym elektronicznym formatem dokumentu, który ma cechy wieloplatformowe, a format nie jest łatwy do zmiany, więc jest szeroko stosowany we wszystkich dziedzinach życia. Jednak w niektórych przypadkach może być konieczne edytowanie lub modyfikowanie plików PDF w celu dostosowania do określonych potrzeb. W tym artykule omówimy, jak edytować i modyfikować pliki PDF.

1. przy użyciu edytora PDF po stronie klienta

PDF Editor to narzędzie specjalnie używane do edycji i modyfikowania plików PDF, które można pobrać i zainstalować na komputerze osobistym. Na rynku dostępnych jest wiele różnych edytorów PDF, które zapewniają wiele różnych funkcji, takich jak wstawianie, usuwanie, przenoszenie, obracanie, przycinanie i zmiana rozmiaru stron. Ponadto mogą to być również edycja tekstu, edycja obrazu, dodawanie komentarzy i inne operacje. Jednak takie edytory są zazwyczaj pobierane za darmo i używane za opłatą.

2. za pomocą edytora PDF online

Oprócz lokalnie zainstalowanych edytorów PDF dostępnych jest kilka edytorów PDF online. Usługi te nie wymagają pobierania ani instalowania oprogramowania, wystarczy przesłać plik PDF, aby rozpocząć edycję. Zapewniają przydatne funkcje, takie jak dodawanie i usuwanie stron, obracanie stron, zmiana rozmiaru stron, dodawanie tekstu, komentowanie i tagowanie. Ale musisz także zapłacić za korzystanie.

3. za pomocą konwertera PDF

Jeśli musisz tylko edytować tekst w pliku PDF i nie musisz wykonywać na nim innych operacji, możesz użyć konwertera PDF. PDF Converter to narzędzie do konwersji plików PDF do innych formatów. Może konwertować pliki PDF do formatów Microsoft Word, Excel lub PowerPoint. Gdy pliki PDF zostaną przekonwertowane na inne formaty, możesz je edytować tak jak zwykłe dokumenty.

Powyższe jest, jak edytować i modyfikować plik pdf. Ogólnie jest to bardzo praktyczne i pozwala łatwo edytować i modyfikować pliki PDF. Możesz wybrać odpowiednią metodę edycji i modyfikacji w zależności od potrzeb.