Co to jest dokument PDF?

2023-11-06

PDF Wprowadzenie

PDF to przenośny format pliku dokumentów do niezawodnego prezentowania i wymiany dokumentów, niezależnie od oprogramowania, sprzętu czy systemu operacyjnego. Innymi słowy, pliki PDF są powszechne zarówno w systemach operacyjnych Mac Windows, jak i Apple.

Znaczenie PDF

PDF to format plików opracowany przez firmę Adobe Systems do wymiany plików w sposób niezależny od programów aplikacyjnych, systemów operacyjnych i sprzętu. Pliki PDF są oparte na modelu obrazu języka PostScript, który może zapewnić dokładny kolor i dokładny efekt drukowania na dowolnej drukarce, I. E. PDF będzie wiernie odtwarzać każdy znak, kolor i obraz oryginału.

Proces rozwoju

Format pliku PDF został opracowany na początku lat 90. jako metoda udostępniania, która może obejmować formaty plików i wbudowane obrazy i może być obsługiwana na różnych platformach. Mimo że odbiorcy na zupełnie innych platformach komputerowych mogą nie mieć odpowiednich lub współdzielonych interfejsów oprogramowania aplikacji, PDF był bardzo popularny wśród technologii przepływu pracy do publikowania na komputerach stacjonarnych w pierwszych latach, kiedy nie pojawiły się jeszcze World Wide Web i tekst HTML.

Początkowo plik PDF był uważany tylko za format podglądu strony, a nie format produkcji. Jednak rynek nie czuł się w ten sposób, a oczekiwania rynku zmieniły punkt ciężkości tego formatu, zmieniając w ten sposób również produkt. Różnorodne czytniki e-booków zalewają rynek krajowy i zagraniczny i zastąpiły media papierowe w wielu dziedzinach.

Główne efekty

Pliki PDF wykorzystują standardowe algorytmy kompresji, zwykle mniejsze niż pliki PostScript, łatwe do przesyłania i przechowywania, są niezależne od strony, plik PDF zawiera jedną lub więcej „ stron ”, każdą stronę można obsługiwać osobno, szczególnie nadaje się do pracy systemów wieloprocesorowych, to ze względu na zalety plików PDF, Stopniowo stał się nowym faworytem w branży wydawniczej, zapewniając ludziom większą wygodę.