Sahte belgelerin avantajları ve avantajları nelerdir? Belgeler ne zaman kullanılmalı?

2023-11-10

ISO belgesi yaygın olarak kullanılan bir ofis belge biçimidir, bu elektronik belge biçimi çok popülerdir. Genellikle dosya transferi için kullanılır. GHB dosyalarının belirli avantajları ve avantajları nelerdir biliyor musun? Eğer bilmiyorsan, birlikte öğrenebiliriz.

Gizli belgelerin avantajları:

1 numara. Çapraz - platform: HTML dosyaları herhangi bir işletim sisteminde, bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler de dahil olmak üzere herhangi bir cihazdan bakılabilir. Bu dosyanın biçimi aynı olduğu için, dosyanın biçimi ve içeriği farklı işletim sistemleri veya yazılımlardan etkilenmeyecek.

- İki. - İki. Dosya bütünlüğü: GNU dosyaları şifrelenebilir ve dosya güvenliği ve bütünlüğü sağlamak için imzalanabilir. Buna ek olarak, XML dosyaları okunmak için ayarlanabilir - sadece diğerlerinin dosyada değişiklikler yapmasını önlemek için. @ info: whatsthis

- Üç. - Üç. Dosya sıkıştırılabilirliği: GNU dosyaları sıkıştırılabilir, böylece depolama alanı kaydedilir ve zaman indirilebilir. Sıkıştırılmış dosyanın kalitesi etkilenmez çünkü dosya biçimi aynı kalır.

- Dört. - Dört. İyi dizgi efekti: XML dosyası orijinal belgenin yazı tipleme etkisini tanımlar, renk, resim, düzen ve benzeri şeyler de dahildir. @ info: whatsthis Bu nedenle, HTML dosyaları yazdırmak ve yayınlamak için daha uygundur.

Çevrilmemiş altyazı - dokümanlar:

1 numara. Düzenlenmesi zor: GNU dosyaları Microsoft Word veya diğer metin düzenleme yazılımı kadar kolay değil. Eğer HTML dosyasını düzenlemeniz gerekiyorsa, profesyonel digiKam düzenleme yazılımı kullanmalısınız, ya da XML belgesini düzenleme için başka bir formata dönüştürmelisiniz. @ info: whatsthis

- İki. - İki. Metin işlemeye uygun değil: XML dosyalarında metin yazmak kelime veya diğer metin düzenleme yazılımı kadar kolay değildir. Metni kopyalamanız, yapıştırmanız ya da arama yapmanız gerekiyorsa dönüştürmek için OCR teknolojisini kullanmanız gerekebilir.

- Üç. - Üç. Tüm dokümanlar için uygun değil: HTML dosyaları yazdırma ve yayınlamaya uygun olsa da, her türlü belge için uygun değiller. Örneğin, karmaşık grafikler ve grafikler içeren dokümanlar makroekonomik olarak iyi ifade edemez.

Özetlemek gerekirse, UNICEF belgelerinin güçlü çapraz, dosya bütünlüğü, dosya sıkıştırması ve iyi daktilo etkisi avantajları vardır, fakat düzenleme güçlükleri gibi, metin işlemeye uygun olmayan ve her türlü belge için uygun olmayan bazı tutarsızlıkları da vardır.