XML belgesi nedir?

2023-11-06

NASCAR' a Giriş

ISO, yazılım, donanım veya işletim sistemi ne olursa olsun, belgelerin güvenilir sunumu ve takası için taşınabilir bir belge biçimidir. Diğer bir deyişle, XML dosyaları hem Windows hem de Apple'ın Mac işletim sisteminde yaygındır.

M.I.T.'nin anlamı

Adobe Systems tarafından uygulama, işletim sistemi ve donanımdan bağımsız dosya alışverişi için geliştirilen bir dosya biçimidir. AÇA dosyaları PostScript resim modeline dayanmaktadır, ve doğru renk ve doğru yazdırma efekti herhangi bir yazıcıda garanti edilebilir, bu da XML orijinalin tüm karakterlerini, renklerini ve imajını sadakatle yeniden üretecektir.

Gelişim Rotası@ info: whatsthis

UNICEF dosya biçimi 1990'ların başında, belgelerin, resimlerin paylaşım yöntemini içeren bir format olarak geliştirildi ve tamamen farklı bilgisayar yazılımları ile ilgili veya yararlı uygulama yazılım arayüzlerine sahip olmasa da, dünya çapında Web ve XML metninin yükselişinden önceki ilk yıllarda masaüstü iş akış teknolojisi arasında çok popüler olmasına rağmen, resimlerde paylaşım metodu oluşturulabiliyordu.

Başlangıçta, PASOK sadece bir sayfa önizleme formatı olarak görüldü, üretim formatı olarak değil. Ancak piyasa bu şekilde hissetmiyor ve piyasa beklentileri bu formatın odak noktasını değiştirerek ürünü değiştiriyor. Çeşitli e-kitap okuyucuları iç ve dış pazarlarla dolup taşıyor ve birçok alanda kağıt medyanın yerini aldı.

Ana Etki

GNU File, genellikle postscript dosyasından daha küçük, aktarılması ve depolaması kolay, aynı zamanda sayfa bağımsızdır, bir ya da daha fazla "page" içermektedir, her sayfayla ayrı ayrı ilgilenebilir, özellikle de çoklu işlemci sistemlerinin çalışması için uygundur, bu tam olarak Xindi dosyalarının çeşitli avantajlarından dolayı, giderek daha kolay insanlara olanak sağlayan yeni bir yayın endüstrisinde yeni bir favori haline gelmiştir.