مزیت و ضعیف مدارک PDF چیست؟ کي بايد از اسناد هاي PDF استفاده کنم

2023-11-10

سند PDF یکی از فرمت پرونده های اداره ما استفاده می شود، این قالب سند الکترونیکی خیلی محبوب است. اغلب برای انتقال پرونده استفاده میشه مزایده و ضعیف فایل های PDF رو میدونی؟ اگه نميدونيد، ميتونيد با هم ياد بگيريد.

استفاده از اسناد PDF:

در هر سیستم عامل و هر دستگاهی از جمله کامپیوترها باز و دیده شود تلفن هاي باهوش و تبلت به این دلیل است که قالب پرونده PDF یکسان است، و قالب و محتوای پرونده توسط سیستم عامل ها یا نرم افزارهای مختلف تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت.

دو فایل: پرونده های PDF می توانند رمزگذاری و امضا شوند تا اطمینان حاصل از امنیت و صداقت پرونده را اطمینان دهند. علاوه بر این، پرونده های PDF می توانند تنها خواندن برای جلوگیری دیگران از تغییر پرونده تنظیم شوند.

۳ فشرده پرونده: پرونده های PDF می توانند فشرده شوند، بنابراین می توانید فضای ذخیره و زمان دانلود را ذخیره کنید. کیفیت پرونده PDF فشرده شده تحت تأثیر قرار نمی گیرد زیرا قالب پرونده یکسان است.

4. اثر تنظیم ترکیب خوب: پرونده های PDF اثر تاسیس سند اصلی را حفظ می کند که شامل قلم ها، رنگ ها، تصاویر و طرح بندی می شود. بنابراین پرونده های PDF برای چاپ و انتشار مناسب تر هستند.

فايده ي مدارک PDF:

۱: ویرایش کردن دشوار است: فایل های PDF برای ویرایش و تغییر کردن مانند مایکروسافت Word یا دیگر نرم افزارهای ویرایش متن به آسان نیستند. در صورتی که به ویرایش پرونده های PDF نیاز دارید، باید از نرم افزار ویرایش PDF حرفه ای استفاده کنید، یا مدارک PDF را به فرمت های دیگر تبدیل کنید.

برای پردازش متن مناسب نیست: متن در پرونده های PDF به اندازه پردازش به اندازه ی ورزش یا دیگر نرم افزار ویرایش متن نیست. در صورتی که نیاز دارید که متن را در یک PDF کپی کنید، چسبیده و یا جستجو کنید، شاید لازم است آن را با استفاده از تکنولوژی OCR تبدیل کنید.

برای همه انواع اسناد مناسب نیست: اگرچه فایل های PDF برای چاپ و چاپ مناسب هستند آنها برای تمام مدارک مناسب نیستند. برای مثال، مدارکی که شامل نمودار ها و گراف های پیچیده می باشند ممکن است در یک PDF به خوبی تغییر دهند.

به طور خلاصه، اسناد های PDF مزای قوی عبارت استفاده میکنند، صداقت پرونده، فشرده ی فایل و تایپ سازی دارند اما همچنین اختلالاتی مانند تدوین مشکلات وجود دارد، نه برای پردازش متن مناسب و نه برای هر نوع اسناد مناسب.