مدارک PDF چيه؟

2023-11-06

معرفی PDF

PDF یک قالب پرونده مستند قابل حمل برای ارائه و تبادل اسناد است، بدون توجه نرم افزار، سخت افزار یا سیستم عامل است. به عبارت دیگر، پرونده های PDF در سیستم عامل ویندوز و اپل معمولی هستند.

معنی PDF

PDF یک قالب پرونده است که توسط Adobe Systems توسعه داده شده برای تبادل پرونده به صورت مستقل از برنامه های کاربردی، سيستم عامل و سخت افزار. پرونده های PDF بر اساس مدل تصویر زبان PostScript هستند که می تواند اثر چاپ دقیق رنگ و دقیق روی هر چاپگری اطمینان دارد. به طور صداقت هر شخصیتی، رنگ و تصویر اصلی رو تولید میکنه

فرایند توسعه

فرم پرونده PDF در اوایل سال ۱۹۹۰ به عنوان یک روش مشترک که می تواند شامل قالب های فایل و تصاویر ساخته شده باشد، و ميتونه در طول سکويها عمل بشه با اینکه دریافت کنندگان در ساحل کاملا متفاوت ممکن است برای استفاده از برنامه های نرم افزاری که مشترک استفاده نکند PDF در میان فناوری های جریان کاری در چند سال اول زمانی که سایر وب و HTML هنوز نشده بودند، محبوب بود.

در ابتدا، PDF فقط یک قالب پیش نمایش صفحه در نظر گرفته بود، نه یک قالب تولید. با این حال، بازار چنین احساسی نداشت، و انتظارات بازار تمرکز این قالب را تغییر داد و محصول را هم تغییر داد. گوناگونی از خوانندگان کتاب الکترونیکی در بازارهای داخلی و خارجی در حال سیل هستند و در رشته های بسیاری از رسانه های کاغذ را جایگزین کرده اند.

جلوه های اصلی

پرونده های PDF از الگوریتم های فشرده استاندارد صنعت استفاده می کنند که معمولاً کوچکتر از پرونده های پست اسکریت صفحه مستقل است، یک فایل PDF شامل یک یا بیشتر صفحه است، شما می توانید هر صفحه را جداگانه کنترل کنید، مخصوصا براي کار سيستم هاي چند پردازش مناسب اين به خاطر مزاياي فايل هاي PDF است به تدریج مورد علاقه ی جدید در صنعت چاپی تبدیل شده و به مردم راحتی بیشتری فراهم می کند.