تفاوت بين اسناد PDF و مدارک واژه چيه؟

2023-11-06

PDF و کلمه دو قالب مشترک در کامپیوترها هستند و تفاوت بزرگی بین آنها وجود دارد. بيا با جزئيات يه نگاهي بهشون بندازيم

نمایش نمایش سند PDF

PDF یک قالب است که به اشتراک و چاپ پرونده را آسان سازی می کند و در اصل توسط Adobe معرفی شد. پرونده های PDF می توانند به همین شکل در سیستم عامل های مختلف و سکوی های نرم افزار نمایش داده شوند، و قالب آن به مدارک کاغذ مشابه است. مزیت این قالب این است که سبک و ساختار سند اصلی را حفظ می کند، در حالی که درجه بالای امنیت دارد.

نمایش تماس سند واژه

مدارک کلمه توسط شرکت مایکروسافت یکی از رایج ترین قالب سند است. مزایای تدوین قابل تدوین و قالب بندی را دارد و کاربران می توانند ویرایش، طراحی، تنظیم تایپ و دیگر عملیات روی سند را ویرایش کنند. در نتیجه ، اسناد واژه های واژه در رسیدن متن و جدول بهتر است .

تفاوت اصلی بین PDF و واگر

بزرگترین تفاوت بین PDF و کلمه قالب پرونده و تابع است. بیایید نزدیکتر به 3 تفاوت اصلی نگاه کنیم:

1. قالب پرونده متفاوت است.

PDF یک قالب غیرقابل ویرایش است در حالی که واژه یک قالب قابل ویرایش است. در یک سند کلمه ، کاربران می توانند محتویات را در اراده ویرایش، کپی و چسبانند. با این حال، پرونده های PDF را نمی توان ویرایش کرد و به محض ذخیره شدن را نمی توان تغییر کرد.

2. تابعهای متفاوت

در مقابل پرونده های PDF می تواند به صورت دیجیتال امضا شود و فقط می تواند از طریق گذرواژه های پروتکل، با امنیت بالا دسترسی پیدا شود. از طرف دیگر، اسناد کلمه های مختلفی از ویژگی های ویرایش دارند، مانند جدول نقاشي هاي گرافيکي که با دست کشيده شده و اضافه کردن پيوندها واژه می تواند پرونده های چند رسانه ای، تصاویر پس زمینه و حاشیه ها را تنظیم کند.

۳. محیط کاربرد متفاوت است

پرونده های PDF برای کاربران برای دیدن و چاپ آن، راحت است زیرا آنها توسط هیچ سیستم عامل و یا سکوی نرم افزار محدود نمی شود. از طرف دیگر، اسناد واژه های واژه های عالی هستند در رسیدن متن و میز ها، بهتر می شوند که برای ساختن ، ویرایش و قالب بندي مقدار زيادي از متن

خلاصه

اینها تفاوت های اصلی بین PDF و کلمه است. ما میتونیم از کدوم مدارکی استفاده کنیم طبق نیازهای ما استفاده کنیم اگر شما نیاز دارید پرونده های چاپ و اشتراک کنید، پرونده های PDF مناسب تر هستند. در صورتی که شما نیاز به ویرایش مدارک و یا پردازش مقدار زیادی از متن دارید، مدارک کلمه عملی بیشتر می باشد.